Fotópályázat

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Csongrád megyei Helyi Csoportja fotópályázatot hirdet két témában. 

Fotópályázat témái: 

1.     Négy évszak az Alföldön

Cél: Az MME Csongrád Megyei Helyi Csoport  Facebook-oldalának évszakonként cserélendő borítóképének kiválasztása a beküldött pályaművek alapján, amelyből az első három szerzőt egy szakmai zsűri választja ki.

A zsűri tagjai:
Dr. Molnár Gyula
Széll Antal
Koncz-Bisztricz Tamás

A pályázaton induló fotós feladata az, hogy olyan pályaművet nyújtson be, amely a négy évszakot úgy ábrázolja, hogy bemutassa az Alföld természeti szépségeinek, állat-és növényvilágának szezonális változását. A négy benyújtott kép (tavasz-nyár- ősz-tél) egy pályaműnek minősül, azok értékelése is ennek megfelelően történik.

A képek mérete a Facebook borítóképének méretével és alakjával kell, hogy megegyezzen: 820x310 pixel.

A pályaműveket a csongrad@mme.hu email-címre várjuk, a felmerülő kérdésekre is itt tudunk válaszolni. 
A pályázat benyújtási határideje 2019. december 8. 

A zsűri 2019. december 15-ig dönt az anonim módon megkapott képekről.

Eredményhirdetés: 2019. december 17.

Díjak

1.     helyezett: Haraszthy László-Magyarország madarainak költésbiológiája I-II. kötet 
2.     helyezett:  Palatitz Péter-Solt Szabolcs- Fehérvári Péter- Kék Könyv - A kék vércse ökológiája és megőrzése 
3.     helyezett: Molnár Gyula- Az én Alföldem 

  • Az ajándékkönyvek a szerzők által, névre szólóan dedikáltan kerülnek átadásra december közepén.
  • A három nyertes sorozat 2020. december végéig évszakonként „slide-show” formájában látható lesz az MME Csongrád Megyei Hcs Facebook oldalának borítóképein, a szerzők bemutatása mellett.
  • A három első helyezett nyer egy hétvégére szóló, ingyenes, kétszemélyes szállást a Szalakóta Látogatóközpont vendégszobáinak egyikében 2020-ban, az időpontot mindenki maga választhatja ki.

 

2.     Az Alföld madara

Cél:Az MME Csongrád Megyei Helyi Csoport  Facebook-oldalának 2020-as évre szóló profilképének kiválasztása, amely a beküldött pályaművek alapján közönségszavazat útján kerül kiválasztásra.

A pályázaton induló fotós feladata az, hogy olyan pályaművet nyújtson be, amely az Alföldre jellemző madárfajról készült, olyan módon, amely a lehető legjobban jellemzi a tájegységet.

A profilkép jellege alapján úgy kell kiválasztani a beküldésre szánt fényképet, hogy az a méretbeli korlátok alapján is jól érvényesüljön, azaz a kis méret és a kör alakú kivágás mellett is jól mutasson. A profilkép mérete 180 x 180 pixel. (Optimális megjelenés a 160 x 160 méretnél lesz.)

Itt elsősorban egy, az Alföldre jellemző madárról várunk képet.

Feltételek:

A verseny nyilvános. Amatőr fotósok nevezhetnek (azaz nem hivatásos, nem ebből a tevékenységből élő, hobbifényképészek), bármilyen fényképezőgép típussal, (drónnal vagy akár mobiltelefonnal), digitálisan vagy analóg készített felvételekkel. Korosztály nincs megkötve, mindenki jelentkezését várjuk!

A képek etikai szempontból ne legyenek kifogásolhatók (csak olyan képek nevezhetők, amelyek az élővilágban okozott károk nélkül készültek), nem készülhetnek olyan manipulációval, amely a valóságot meghamisítva mutatja be, nem sérthetnek közerkölcsöt és az emberi méltósághoz kapcsolódó jogokat.

Képelemek eltávolítása vagy hozzáadása nem megengedett!

Engedélyezett a kép megvágása, és a kép orientációjának megváltoztatása, engedélyezett továbbá a felvételek fekete-fehér átalakítása. (Természetesen meg lehet változtatni utólagosan a kép fehéregyensúlyát, expozíciót, csúcsfényeket… stb., de csak kizárólag a teljes képterületre vonatkozóan).

A beadott képek szerzői joga a pályázóé. A pályázó a kép beadásával "kijelenti", hogy a fényképet ő készítette, és hozzájárul a kép közzétételéhez, ugyanakkor a szerző tudomásul veszi és elfogadja a pályázat feltételeit.

A nyertes egy hétvégére szóló, ingyenes, kétszemélyes szállást nyer a Szalakóta Látogatóközpont vendégszobáinak egyikében 2020-ban, az időpontot maga választhatja ki. 

A győztest közönségszavazatok mennyisége mutatja meg. A közönségszavazatok alapja az adott fényképre leadott „like”-ok száma. A fotókat egy albumba töltjük fel, amelyekre lehet szavazni.

A kép 2020. december végéig lesz látható az MME Csongrád Megyei Hcs Facebook oldalának profilképeként, a szerző bemutatása mellett.

A pályázat benyújtási határideje 2019. december 8.

Az albumba 2019. november 15-én töltjük fel az addig beküldött profilképekkel.

Természetesen ezután is lehet beküldeni fotókat, folyamatosan bővítjük az albumot, de nyilván egyre kevesebb idő áll rendelkezésre, hogy közönségszavazatokat gyűjtsön a pályázó.

A pályaműveket a csongrad@mme.hu email-címre várjuk, kérdésekre is itt tudunk válaszolni.

Kapcsolódó hírek

A kakukk éneklő egyedeinek megfigyelési valószínűsége az év folyamán (forrás: MME Monitoring Központ)

A népi mondás szerint Péter-Pálkor, azaz június 29-én elhallgat a kakukk. Februárban írtunk arról, hogy a másik népi mondás szerint megszólal-e Zsuzsanna napján a pacsirta. Most megnéztük a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Monitoring Központjának adatait a kakukkolásról is.

Az MME Ritkaságvadász Szakosztálya 2023. április 29-én ismét megszervezte a Skywatching Day-t. A rendezvény ismét az égrenézésről szólt: a madarászok egy-egy, jó panorámájú ponton figyelték az eget, várva és regisztrálva az átrepülő madarakat.

Tájékoztatunk titeket, hogy június 21-én rajtunk kívül álló technikai ok miatt zárva tart az MME központi irodája és az MME Bolt. Megértéseteket köszönjük!