Elérhetőek az elmúlt 100 év madárgyűrűzési adatai az MME honlapján

A Madárgyűrűzési Központ  több  éves munkájának köszönhetően rendelkezésünkre állnak az 1908-2009 közötti időszak madárgyűrűzési adatai rendszerezve, digitalizálva. 

A hazai gyűrűzés történeti szakaszaihoz igazodva, az adatok 1908 és 1932 közötti, 1933 és 1950 közötti, illetve 1950-től napjainkig tartó bontásban olvashatók.

A madárgyűrűzési adatok elérhetők itt >>

Köszönjük a madárgyűrűzők, a munkát segítő önkéntesek és Madárgyűrűzési Központ munkáját!

 

A fenti kis képen fülemüle látható
(Fotó:MME archívum/Deák Józsefné; szöveg:Szász Péter).

 

 

 Az MME honlapjának fejlesztése az Európai Unió
támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával
valósult meg a TÁMOP-2.5.1-07/1-2008-0098 projekt
keretében

Kapcsolódó hírek

A kakukk éneklő egyedeinek megfigyelési valószínűsége az év folyamán (forrás: MME Monitoring Központ)

A népi mondás szerint Péter-Pálkor, azaz június 29-én elhallgat a kakukk. Februárban írtunk arról, hogy a másik népi mondás szerint megszólal-e Zsuzsanna napján a pacsirta. Most megnéztük a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Monitoring Központjának adatait a kakukkolásról is.

Az MME Ritkaságvadász Szakosztálya 2023. április 29-én ismét megszervezte a Skywatching Day-t. A rendezvény ismét az égrenézésről szólt: a madarászok egy-egy, jó panorámájú ponton figyelték az eget, várva és regisztrálva az átrepülő madarakat.

Tájékoztatunk titeket, hogy június 21-én rajtunk kívül álló technikai ok miatt zárva tart az MME központi irodája és az MME Bolt. Megértéseteket köszönjük!