Véget ért a „Csodálatos madarak” program

Véget ért a "Csodálatos madarak" program a Fővárosi Állat- és Növénykertben, ahol az MME munkatársai madárvilágunk sokszínűségét mutatták be az érdeklődőknek. A 10 nap alatt mintegy 800 érdeklődő kereste fel a standot, valamennyi korosztályból.

Csodálatos madarak program a Fővárosi Állatkertben (fotó: Bodnár Katalin)


A program során megismerkedhettek több hazai madárfaj fészkelési szokásaival, élőben nyomon lehetett követni a kormoránok fiókaetetését, bemutatták a Madárbarát kert program madárfajait és az év madarával, az egerészölyvvel is meg lehetett ismerkedni.

Csodálatos madarak program a Fővárosi Állatkertben (fotó: Bodnár Katalin)
Az MME standja az Állatkertben


Minden korosztály számára élményt jelentett, hogy nagy nagyítású távcsővel, teleszkóppal lehetett megfigyelni azon madarakat is (pl. szürke gémeket) amelyek mindig nagyobb távolságra mozognak az emberektől.

Csodálatos madarak program a Fővárosi Állatkertben (fotó: Bodnár Katalin)
A Nagy tó madárvilágát Kincses László, az MME
oktatási munkatársa mutatja be


A kiváló minőségű Swarovski Optik teleszkóp segítségével apró részleteket is láthattak az érdeklődök, így sokak számára meglepetést nyújtott milyen hosszú lábujjakkal rendelkezik a szürke gém, illetve mindenki kedvence lett a kormorán gyönyörű smaragdzöld szemszíne. Sokan döbbenten nézték a teleszkópon keresztül hogyan tűnik el a pelikán hatalmas csőre és feje egy másik pelikán torokzacskójában, mely pillanat valójában az etetést jelentette.

Csodálatos madarak program a Fővárosi Állatkertben (fotó: Bodnár Katalin)
A teleszkóp nagyon izgalmassá teszi a madármegfigyelést


A standnál a látogatók megismerkedhettek az MME soron következő programjaival, melyek közül kiemelt szerepet kapott az Európai Madármegfigyelő Napok, amelyre idén is várnak mindenkit aki érdeklődik a madarak- és a természet világa iránt.

Barűtposzáta gyűrűzés (fotó: Orbán Zoltán)
Barátposzáta gyűrűzése az Európia Madármegfigyelő Napokon
(fotó: Orbán Zoltán)


A program megvalósításában az MME önkénteseként és munkatársaként nélkülözhetetlen segítséget nyújtottak: Bárdos Imre, Bebesi Zoltán, Benesovits Nóra, Bodnár Katalin, Gáspár Lilla, Kincses László, Kocsi Attila, Nagy Veronika, Pethő Csilla, Pethő Judit, Sarlós Dávid.


Kapcsolódó oldalak







Köszönjük, hogy egy százalék felajánlásával az MME madárvédelmi munkáját támogatta!


Külön köszönet illeti a Swarovski Optikot, mint a „Csodálatos madarak” program támogatóját.






Kincses László
A fenti kis képen a stand látható
(fotó: Bodnár Katalin)

Kapcsolódó hírek

A kakukk éneklő egyedeinek megfigyelési valószínűsége az év folyamán (forrás: MME Monitoring Központ)

A népi mondás szerint Péter-Pálkor, azaz június 29-én elhallgat a kakukk. Februárban írtunk arról, hogy a másik népi mondás szerint megszólal-e Zsuzsanna napján a pacsirta. Most megnéztük a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Monitoring Központjának adatait a kakukkolásról is.

Az MME Ritkaságvadász Szakosztálya 2023. április 29-én ismét megszervezte a Skywatching Day-t. A rendezvény ismét az égrenézésről szólt: a madarászok egy-egy, jó panorámájú ponton figyelték az eget, várva és regisztrálva az átrepülő madarakat.

Tájékoztatunk titeket, hogy június 21-én rajtunk kívül álló technikai ok miatt zárva tart az MME központi irodája és az MME Bolt. Megértéseteket köszönjük!