Fehér gólyák az Interneten

Ön is gyakorta elmegy néhány gólyafészek mellett? Érdeklődve várja, hogy a fiókák mikor kezdik el szárnyaikat próbálgatni? Ha igen, akkor arra kérjük, segítsen a védelem alapját képező adatgyűjtésben.


Fotó: Bagosi Zoltan

Jegyezze fel, hogy hol és mennyi fiókát látott, mire épült a gólyafészek, és töltse fel a www.golya.mme.hu oldalra!

Ezen a honlapon összegyűjtöttünk minden, a fehér gólya védelmével kapcsolatos tudnivalót, és létrehoztunk egy, a védelmi munkát támogató adatbázist, amelyben már most 6897 fészek adatai szerepelnek. Reményeik szerint hamarosan Magyarország minden egyes gólyafészke naprakész információkkal megtalálható lesz itt. Az adatbázisba bárki küldhet információkat, s ezzel értékes segítséget nyújthat a faj megőrzéséhez.

Az adatbázis segítségével a szakemberek folyamatosan nyomon követik a hazai fészkelő állomány helyzetét, feltárhatják a veszélyeztető tényezőket, hatékonyabb fajvédelmi terveket dolgozhatnak ki, vagy akár azonnal megmenthetnek egy-egy veszélyeztetett gólyafészket, vagy gólyacsaládot.

Kérjük, legyen Ön is partnerünk, segítsen az adatgyűjtésben!


További információ:
www.golya.mme.hu

Kapcsolódó hírek

A kakukk éneklő egyedeinek megfigyelési valószínűsége az év folyamán (forrás: MME Monitoring Központ)

A népi mondás szerint Péter-Pálkor, azaz június 29-én elhallgat a kakukk. Februárban írtunk arról, hogy a másik népi mondás szerint megszólal-e Zsuzsanna napján a pacsirta. Most megnéztük a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Monitoring Központjának adatait a kakukkolásról is.

Az MME Ritkaságvadász Szakosztálya 2023. április 29-én ismét megszervezte a Skywatching Day-t. A rendezvény ismét az égrenézésről szólt: a madarászok egy-egy, jó panorámájú ponton figyelték az eget, várva és regisztrálva az átrepülő madarakat.

Tájékoztatunk titeket, hogy június 21-én rajtunk kívül álló technikai ok miatt zárva tart az MME központi irodája és az MME Bolt. Megértéseteket köszönjük!