Macskabagoly fiókákat figyeltek meg Budapesten

A napokban érkezett a bejelentés a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület központjába, mely szerint az I. kerületben már tollas bagolyfiókák vannak. Ezt a hírt a Budapesti helyi csoportunk titkára, Morandini Pál is megerősítette, aki a bejelentést követően többször is megfigyelte őket és sikerült egy felvételt is készítenie a pelyhes fiókákról!

A bagolyfajok a többi hazai madárfajhoz viszonyítva korán kezdenek költésbe, kiváltképp igaz ez az erdei fülesbagolyra, az uhura, a macska- és uráli bagolyra, melyek már február-márciusban kiválasztják költőhelyüket és tojásokat raknak.

Feltételezéseink szerint ez a fiókás család már januárban fészket rakhatott, ha ilyen szép és nagy, tollas fiókák vannak! Előfordul, hogy a városokban az enyhébb klíma és a több zsákmányállat okán hamarabb kezdenek költeni, mint szabadban élő fajtársaik.

 

Adó 1%-ának felajánlásával, egyéni és céges
adományával is hozzájárulhat a madarak
és más állatfajok védelméhez!

     

     Letölthető 1% rendelkezési nyilatkozat >>

     Egyéni és céges adományozás >>

 

     Köszönjük!

 


Kapcsolódó hírek

A kakukk éneklő egyedeinek megfigyelési valószínűsége az év folyamán (forrás: MME Monitoring Központ)

A népi mondás szerint Péter-Pálkor, azaz június 29-én elhallgat a kakukk. Februárban írtunk arról, hogy a másik népi mondás szerint megszólal-e Zsuzsanna napján a pacsirta. Most megnéztük a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Monitoring Központjának adatait a kakukkolásról is.

Az MME Ritkaságvadász Szakosztálya 2023. április 29-én ismét megszervezte a Skywatching Day-t. A rendezvény ismét az égrenézésről szólt: a madarászok egy-egy, jó panorámájú ponton figyelték az eget, várva és regisztrálva az átrepülő madarakat.

Tájékoztatunk titeket, hogy június 21-én rajtunk kívül álló technikai ok miatt zárva tart az MME központi irodája és az MME Bolt. Megértéseteket köszönjük!