Természetvédelmi akció a homoktövis élőhelyén

Az MME budapesti csoportja tájidegen cserjéket irtott ki a homoktövis élőhelyén a főváros határában. Az agresszívan terjedő fajok - mint például a zöld juhar, az akác, vagy az ezüstfa - tönkreteszik a védett homokpusztagyepet, és kiszorítják annak ritka, védett növényfajait.


Fotó: Bajor Zoltán

Az Újpest határában található hat hektáros gyepben ma még megtalálható a fokozottan védett csikófark, a homoki kocsord, a báránypirosító, a homoki kikerics, és itt található a homoktövis utolsó természetes állománya hazánkban.

"Az ilyen jellegű élőhelykezelést nem lehet csupán gépekkel megoldani, ehhez emberek kellenek. Nagyon örülök neki, hogy több mint negyvenen eljöttek segíteni." � mondta Lendvai Csaba az akció szervezője.

Az MME budapesti akcióját a Pilisi Parkerdő Zrt. és a Pest Környéki Madarász Kör segítette.


További információ:
További képek az akcióról

Kapcsolódó hírek

A kakukk éneklő egyedeinek megfigyelési valószínűsége az év folyamán (forrás: MME Monitoring Központ)

A népi mondás szerint Péter-Pálkor, azaz június 29-én elhallgat a kakukk. Februárban írtunk arról, hogy a másik népi mondás szerint megszólal-e Zsuzsanna napján a pacsirta. Most megnéztük a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Monitoring Központjának adatait a kakukkolásról is.

Az MME Ritkaságvadász Szakosztálya 2023. április 29-én ismét megszervezte a Skywatching Day-t. A rendezvény ismét az égrenézésről szólt: a madarászok egy-egy, jó panorámájú ponton figyelték az eget, várva és regisztrálva az átrepülő madarakat.

Tájékoztatunk titeket, hogy június 21-én rajtunk kívül álló technikai ok miatt zárva tart az MME központi irodája és az MME Bolt. Megértéseteket köszönjük!